portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gorące tematy » Forum » Budowa domu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budowa domu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lorenza 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 17:26
Posty: 289
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Kwi 08, 2019 16:30    Temat postu: Budowa domu

Chcemy z mężem zacząć budowę domu w tym roku. O czym warto pamiętać? Chętnie poczytam wasze rady.
delfin77 
   

Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Pon Gru 10, 2018 23:23
Posty: 30
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 17:14    Temat postu: Re: Budowa domu

Nie jestem specem od budowy domu, najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy budowlanej. Sądzę jednak, że najważniejsze jest to, by zadbać o bezpieczeństwo Twojej rodziny. Super opcją jest czujnik gazu na baterie https://www.fonex.pl/kategorie/detektory-dymu-gazu-30.html nie jest to drogi sprzęt a może uratować nam życie.
szwajcarka 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Lut 05, 2018 15:25
Posty: 272
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 10:53    Temat postu: Re: Budowa domu

Prawdę mówiąc, to budowa domu to temat rzeka. Jest wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Na pewno trzeba zastanowić się nad ciepłą wodą użytkową w domu. Tutaj bez zastanowienia mogę polecić Ci opcje od Fortum https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/ciepla-woda-uzytkowa . Jest to nie tylko ogromna wygoda, ale także oszczędność pieniędzy i bezpieczeństwo z tego względu, że w domu brak pieca.
Kamrys 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 12, 2017 14:02
Posty: 134
Skąd: saska kepa

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 15:44    Temat postu: Re: Budowa domu

Moim zdanie warto pamiętać także o sprzęcie budowlanym. Ten na początku budowy z pewnością do niektórych prac jest niezastąpiony. Ja skorzystałem z usług https://koparkaslask.pl/ . Bardzo profesjonalne podejście zarówno do tematu, jak i do klienta. Naprawdę godni polecenia.
lasedi 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Wrz 24, 2018 9:09
Posty: 95
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 23:37    Temat postu: Re: Budowa domu

Na pewno trzeba się nastawić że terminy będą się odwlekać i że na pewno nie wprowadzimy się wtedy kiedy planujemy, koszt na pewno też będzie wyższy. Poza tym dobrze jest się wyposazyć w dobre elektronarzędzia, my już mamy sporo rzeczy od ryobi z tej serii one+, bo się opłaca, jeden akumulator pasuje do około 100 elektronarzędzi. A na pewno trzeba będzie też dużo samemu zrobić, nawet skręcanie mebli czy wieszanie półek przynajmniej wiertarko-wkrętarki wymaga
beeenek 
   

Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Wto Kwi 19, 2016 19:55
Posty: 179
Skąd: Wrocław-Psie Pole

PostWysłany: Nie Maj 12, 2019 20:54    Temat postu: Re: Budowa domu

lorenza napisał:
Chcemy z mężem zacząć budowę domu w tym roku. O czym warto pamiętać? Chętnie poczytam wasze rady.


Ja Ci mogę dać kilka rad. Jestem już 2 lata po wprowadzce do nowego domu.
1. Zatrudnij sprawdzoną firmę budowlaną tak jak i remontową. Chodzi mi o to, żeby nie zatrudniać znajomych, ponieważ budowa i remont będzie się przedłużał w nieskończoność. U nas tak było i niestety musieliśmy podziękować znajomym i zatrudnić fachowców.
2. Zainwestujcie w porządne okna na lata. My postawiliśmy na firmę Oknoplast. Uważam, że wybraliśmy solidne okna. Przez 2 lata jak mieszkamy nie mają żadnych odkształceń od Słońca czy zmiany koloru. Mechanizmy działają jak nowe. Okna to był nasz najlepszy wybór w całej inwestycji.
3. Trzecia i ostatnia moja rada to zostawcie sobie trochę zapasu w budżecie. Nasz przekroczył o 20 tysięcy przy elementach wykończeniowych, których nie braliśmy pod uwagę.
To tyle. Mam nadzieję, że pomogłem. Jak coś to pytaj Smile
pukla123 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 11, 2019 19:31
Posty: 282
Skąd: KrK

PostWysłany: Śro Maj 22, 2019 18:00    Temat postu: Re: Budowa domu

lorenza napisał:
Chcemy z mężem zacząć budowę domu w tym roku. O czym warto pamiętać? Chętnie poczytam wasze rady.


Polecam zaopatrzyć się w chemię budowlaną typu Strona https://www.synpeko.pl/Zmywacz-silikonowy-1l-p169 w sklepie SYNPEKO. . Wszystkie produkty są najwyższej jakości. I w konkurencyjnych cenach.
fiol123 
   

Forumowicz


Wiek: 68
Dołączył: Czw Maj 30, 2019 17:26
Posty: 144
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 30, 2019 17:31    Temat postu: Re: Budowa domu

Wszystkie rury posprawdzaj dokładnie w kaloryferach, kanalizacyjne, zeby byly szczelne. Bo u mnie się jedna rozszczelniła i zalałam całą łazienkę. Dobrze ze chociaż firma https://www.protek.pl spisała się na medal i idealnie osuszyła mieszkanie. Są niezwykle dokładni i działają ekspresowo.
marcelii94 
   

Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: Wto Cze 11, 2019 13:55
Posty: 32
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pią Lip 19, 2019 10:49    Temat postu: Re: Budowa domu

Budowę usprawnia bardzo pomoc ciężkich maszyn jak żurawie maeda Wink Szczególnie domów piętrowych
kiki_wiki 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 28, 2019 13:30
Posty: 24
Skąd: Łódź-Polesie

PostWysłany: Śro Sie 07, 2019 13:09    Temat postu: Re: Budowa domu

Na pewno należy pomyśleć o ogrzewaniu domu. Bardzo dobre systemy grzewcze ma firma https://trzymajsiecieplo.pl/
Logotoro 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lip 25, 2019 18:02
Posty: 79
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Śro Sie 28, 2019 0:10    Temat postu: Re: Budowa domu

Zastanawiam się gdzie najlepiej kupić gres techniczny. Co o tym sądzicie..? Przeszukiwałem trochę internet no i w oko w sumie wpadło mi jedno rozwiązanie - https://sklep.paradyz.com/produkty/gres-techniczny. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Chciałbym by było to jak najwyższej jakości.
Antek.Bb 
   

Nowy na forum


Wiek: 34
Dołączył: Śro Wrz 11, 2019 23:26
Posty: 4
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Śro Wrz 11, 2019 23:33    Temat postu: Re: Budowa domu

Ja również jestem w trakcie budowy domu i razem z żoną myślimy nad zainstalowaniem "smart home", ale nie mieliśmy z tym wcześniej do czynienia, znajomi polecili nam instalację http://ift.pl/smart-home/
Może ktoś z was korzystał z ich usług i chciałby podzielić się opinią ? Very Happy
runted 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lip 25, 2019 13:09
Posty: 37
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2019 14:53    Temat postu: Re: Budowa domu

A po remoncie warto zadbać o sprzątanie gdańsk, aby w pomieszczeniu lśniło!
rikos123 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 14, 2018 11:29
Posty: 58
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Wto Sty 28, 2020 18:23    Temat postu: Re: Budowa domu

remont to duzy wydatek. Jeśli nie wiesz szybka pożyczka gdzie najlepiej dostać to warto zwrócić się po doradztwo do Sprint Money. Oni przeanalizują rynek i wybiorą najkorzystniejszą ofertę względem twoich potrzeb finansowych. Warto, to nic nie kosztuje.
pukla123 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 11, 2019 19:31
Posty: 282
Skąd: KrK

PostWysłany: Sob Lut 15, 2020 21:20    Temat postu: Re: Budowa domu

lorenza napisał:
Chcemy z mężem zacząć budowę domu w tym roku. O czym warto pamiętać? Chętnie poczytam wasze rady.


mysląc o budowie domu wziąć pod uwagę panele słoneczne i fotowoltaika, ponieważ na energii słonecznej przerobionej na prąd można dużo zaoszczędzić. A teraz jeszcze jest dotacja ‘mój prąd’ i zwrot 50% kosztów instalacji. Więc moim zdaniem tym bardziej warto zainwestować pieniądze w to przedsięwzięcie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama